САMО ВО БРАЗИЛ МОЖЕ ТАКА...

КОГА ЌЕ „ЗБЕСНЕ" ЕДЕН КОМЕНТАТОР - Казиммммм... (ВИДЕО)

Фудбалерите на Коринтијанс ја победија Авија со минимален резултат (1:0) но шоуто „го украде" еден од коментаторите.

објавено: 12 ноември 2017 - 20:20

Турскиот интернационалец Колин Казим Ричардс го постигна голот на одлука со кој неговиот Коринтијанс стигна до минимална победа на Авиа (1:0) во меч од 34. коло на шампионатото на Бразил.

Па на четири кола до крајот, го донесе „црно-белиот" состав на чекор до титулата.
Коринтијанс има 11 бодови повеќе во однос на второпласираниот Гремио (и натпревар повеќе) и 12 во однос на Сантос.
А голот кој 31. годишниот Казим го реализираше донесе неверојатно воодушевување кај коментаторот на овој меч кој беше пренесуван на повеќе ТВ станици во Бразил... 

 

 

Најново во Другата страна на спортот