НЕВЕРОЈАТНА ТЕТОВАЖА!

Кутињо навистина го сака Мики Маус

Бразилецот Филип Кутињо стана миленик на навивачите на Ливерпул, но сега може да добие и нов прекар - Мики Маус откако својот омилен лик од Дизни го тетовираше на стомакот

објавено: 16 март 2017 - 23:05

24-годишниот Кутињо се пофали со тетоважата на својот колега Жоржињо Вајналдум.

Кутињо имаше фантастична форма на стартот на сезоната, но откако го повреди скочниот зглоб на крајот на ноември на меч против Сандерленд се обидува да се врати во првиот тим на Јирген Клоп.

Најново во Другата страна на спортот