ТРИКРАТНИОТ Ф1 ШАМПИОН НА ЈАХТА ПОЛНА СО ЖЕНИ

Луис знае како треба да го поминеш летниот одмор

Луис Хамилтон продолжува со „победите", овојпат надвор од болидот. Трикратниот Ф1-шампион се наоѓа во Барбадос за време на летниот одмор со „еден куп" згодни девојки

објавено: 10 август 2017 - 10:30

Со капче на кое пишуваше „еб.ано прекрасно“, Хамилтон влезе на јахта со 20-тина луѓе за вистински одмор.

32-годишниот ас на Мерцедес уживаше на Карибите последните денови, откако беше забележан на Кроп Овер фестивалот со поп-дивата Ријана.

 

Најново во Другата страна на спортот