хулиганите не мируваат во англија

Масовна тепачка во Манчестер на навивачи на Сити и Јунајтед (ВИДЕО)

Имаше и „трето полувреме“ на градското дерби

објавено: 8 април 2018 - 13:45

Манчестер Јунајтед го доби градското дерби против Сити со 3:2 и тоа на гостински терен. Сепак, освен двете полувремиња на теренот, имаше и „трето полувреме“, на улиците низ градот. Хулиганите повторно дивееа во Англија. 

На едно од видеата забележано е како поголем број од навивачи на Сити нападнаа голем фанови на Јунајтед. 

Ова не е прв пат во последниве месеци да има дивеење на хулиганите во Англија. 

Најново во Другата страна на спортот