ПОМАЛКУ ЉУБОМОРЕН НА СВОЈОТ КОЛЕГА

МУ „ШТУКНА ПАМЕТОТ": Заборави на девојката (ФОТО)

Актерот на најголемиот трансфер во светот на фудбалот, реши паузата во францускиот шампионат да ја искористи и да скокне до родниот Бразил, а таму имаше што да види и доживее...

објавено: 4 јануари 2018 - 21:47

Актерот на најголемиот трансфер во светот на фудбалот, реши паузата во францускиот шампионат да ја искористи и да скокне до родниот Бразил, а таму имаше што да види и доживее...

Новогодишните празници се знак за прекин на работатата и на најголемите светски фудбалски звезди.
Вклучително и за можеби најголемата во овој момент, Нејмар.
Бразилецот, кој го направи рекордниот, историски трансфер минатото лето со преминотод Барселона во ПСЖ, реши да се врати дома, и во друштво на својата девојка, Бруна Маркезини да одмори неколку денови.


Најчесто на една луксузна јахта, на која му се придружи и неговиот тимски колега од редовите на „светците", Кевин Трап.
Сепак, германскиот голман на одморот во Бразил не дојде сам, туку со својата девојка Изабел Гулар.


А токму убавицита која е дел од „Викторија Сикрет" тимот, со својата убавина ги привлече сите присутни на јахтата, а особено Нејмар.
Прашање е кои, односно какви ќе бидат релациите меѓу соиграчите по враќањето во Париз...

Најново во Другата страна на спортот