И НЕ Е ТЕШКО ДА СЕ ПОГОДИ

На што ги трошат милионите Стеф Кари и Леброн Џејмс? (ВИДЕО)

Колекции од автомобили, куќи и уште понешто...

објавено: 10 јуни 2018 - 18:00

Леброн Џејмс и Стеф Кари...

Две суперѕвезди на светската кошарка и на светскиот спорт воопшто, кои ете, по играта на случајноста или нешто друго, секое лето се еден пред друг, во битките за шампионските прстени во НБА лигата. 

Поточно кажано, четири години во серија...

Што ги спојува Кари и Џејмс?

Па, навистина се доста добри, дури и одлични во својата работа, па и повеќе од тоа, и секако, немерливо се богати, исто така ,многу.

Обичните смртници пак се прашуваат што Кари и Џејмс сакаат во животот, на кои работи ги трошат милионите долари заработени со играње во Голден Стејт Вориорс или пак во Кливленд Кавалирс.

Можете да видите и самите за што станува збор...

Најново во Другата страна на спортот