НА ТРЕНИНГ ПРЕД МЕЧ ОД ТЕНИСКИОТ ФЕДКУП

Некогашната број 1 на ВТА, се мотивира со „Турбулентно“ од Цеца (Видео)

Симона Халеп се подготвува за дуелите на Романија во Фед Купот, а интересна беше музиката која одеше во позадина, додека траеше тренингот на некогашната најдобра тенисерка во светот. Додека Хапел тренинраше, на разгласот во салата ечеше песната „Турбулентно“ од познатата српска фолк пејачка Цеца Ражнатовиќ.

Останува прашање дали Халеп е фан на музиката на Цеца или самиот организатор се реши да пушта песни од фолк дивата. 

објавено: 11 февруари 2018 - 09:30

Најново во Другата страна на спортот