ЉУБОВТА КОН СВОЈОТ КЛУБ НЕМА ГРАНИЦИ

Од Вардар на свадба! (ФОТО)

Љубовта кон омилениот фудбалски клуб нема граници. Ова најдобро го покажа еден „Комита", кој ниту свадбата не го спречи да биде на натпреварот Вардар-Силекс

објавено: 9 септември 2017 - 18:54

Со невестата покрај него, навивачот не пропушти да го посети мечот во кој „црвено-црните“ стигнаа до 3:1 победа над Силекс за совршено загревање за првиот дуел од групната рунда на Лигата на Европа против Зенит. Сигурно, ниту тој меч нема да биде пропуштен.

 

Најново во Другата страна на спортот