БЕЗ ПАРДОН

Ова е Путин: Додека Колинда „киснеше“ на дождот, безгрижно седеше под чадор (ВИДЕО)

Престедателот на Русија, Владимир Путин е мета на критики. За време на свечената церемонија на доделување на медалите дождот не престана да врне, а додека организаторот се обидуваше да се снајде, Путин единствениот чадор кој неговото обезбедување го донесе не го сподели со единствената дама на теренот, претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ   

објавено: 15 јули 2018 - 21:16

Најново во Другата страна на спортот