ГИ СМЕНИЈА УЛОГИТЕ

Ова се случува кога Хрватите ќе станат Јапонци (ФОТО)

Хрватите и Јапонците ги променија улогите. По завршување на дуелот со Исланд, Лино Червар и неговите момци соблекувалната ја оставија „скоцкана“, како што ја најдоа пред мечот. Чистењето на соблекувалните е главна одлика на Јапонија, а почна од СП во Русија...Ваков гест направи и РК Вардар по триумфот над Веспрем во Лигата на шампиони. 

објавено: 12 јануари 2019 - 12:11

Најново во Другата страна на спортот