Павкоманијата продолжува

Павков доби улица на Златибор

Херојот на Црвена Звезда на мечот со Ливерпул доби нова почест од навивачите на белградските црвено-бели.

објавено: 11 ноември 2018 - 21:45

По серенадите под прозоди и навивачките песни наменети за херојот на Црвена Звезда на мечот со Ливерпул во Лигата на Шампионите, навивачите на белградскиот клуб со уште една почест за својот херој Милан Павков.

„Херојот на натпреварот со Ливерпул доби улица на Златибор“, објавијана Твитер од белградскиот клуб.

Павкоманијата продолжува, а Црвена Звезда со нетрпение чека да дојде и новиот меч од Лигата на шампионите.  

Најново во Другата страна на спортот