многу нелогично прашање

Пенант се избламира на Твитер: Сега не сме во ЕУ, ќе игра ли Англија на ЕП 2018??? (ФОТО)

Поранешниот фудбалер на Ливерпул, Џермејн Пенант предизвика лавина коментари на Твитер откако постави едно сосема нелогично и неинтелигенто прашање.

објавено: 24 јуни 2016 - 13:17

Веднаш по дознавањето на резултатите од референдумот за излегување на Велика Британија од ЕУ, Пенант на Твитер праша дали Англија ќе учествува на Европското првенство во 2018 (!!!!) година. Следниот континентален собир е за четири години, а во коментарите под твитот му објаснија дека иШвајцарија не е во Европската унија, па учествува на ЕП.

Најново во Другата страна на спортот