пред стадионот во франкфурт има закачено транспарент

Почит за комитата Саздо доаѓа и од Германија

За смртта на комитата Никола Саздовски се слушна и во Германија. 

објавено: 12 јули 2018 - 16:34

За смртта на комитата Никола Саздовски се слушна и во Германија. Пред стадионот „Комерцбанк арената“ во Франкфурт, е закачен транспарент на кој пишува „Денес е голем празник! Почивај во мир САЗДО. Правдата ќе победи“.

Околу транспарентот се закачени шалови од повеќе германски клубови како што се Борусија Дормтунд, Мајнц, Анјтрахт, Дармштат... Комитата Саздо, беше до смрт претепан од тројца негови врсници, додека чекал автобус во Автокоманда. По неколку дена поминати во кома, Саздовски ја загуби најважната битка.  

Најново во Другата страна на спортот