БЕЛГИСКИОТ ФУДБАЛЕР КОЈ ИГРА ЗА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

Почнаа шегите околу новата фризура на Фелаини! (ФОТО)

Вообичаено кога човек има нова фризура не е вест, но Маруан Фелаини е посебен случај и нема лесно да го препознаете...

објавено: 14 ноември 2018 - 13:01

И од далеку досега можеше да се препознае според афро фризурата дека станува збор за белгискиот интернационалец кој на 22. ноември ќе слави роденден.

Понекогаш, во минатото, Фелини експериментирал со некои нови стилови за неговата коса. На нешто повеќе од еден и пол месец до крајот на 2018. година одлучи да проба нешто што е различно и познато.

Имал многу воздушни физички дуели на фудбалските натпревари, паѓало многу крв, но секогаш се враќал борејќи за неговиот тим, така беше и во УЕФА Суперкупот во Скопје против Реал Мадрид.

Веќе почнаа шегите околу новата фризура на Фелаини, дека изгледа чудна, дека сега подобро ќе гледа на мечевите, дека сега личи на човек...

Најново во Другата страна на спортот