АТРАКТИВНАТА ЕМА

Поради неа многумина навиваат за Хрватска (Фото)

„Коцкестите" блескаат на Мундијалот во Русија и со големо нетрпение го очекуваат в среда полуфиналниот натпревар против Англичаните.

објавено: 9 јули 2018 - 17:30

Новиот настап на Хрватска на Светското првенство ги натера поворно многу познатите личности на таа земја да ја искажат поддршката за избраниците на Златко Далиќ.

Таков статус веќе одамна стекна сестрата на хрватскиот репрезентативец, Марсела Брозовиќ, атрактивната Ема по социјалните мрежи добива голем број лајкови и коментари во текот на СП.

Да потсетиме, Хрватите после подоброто изведување на пеналите против селекцијата на Русија успеа да обезбеди настап во полуфиналето.

Најново во Другата страна на спортот