Се обесил во својата ќелија

Поранешна НФЛ ѕвезда се самоуби во затвор

Некогашниот играч на Њу Ингланд Пејтриотс си го одзема животот во затворската ќелија

објавено: 19 април 2017 - 14:00

Арин Хернандез, поранешен НФЛ играч на Њу Ингланд Пејтриотс е пронајден мртов во својата затворска келија. Хернандез си го одземал животот бесејќи се, а интервенцијата на лекарите не успеала да го врати во живот.

Некогашниот играч на Пејтриотс ја издржуваше доживотната казна затвор и немаше право на помилување во затворот во Масачусетс. Тој беше прогласен за убиството на Один Лојд во 2013 година.

Во својата НФЛ кариера, имаше 175 успешни додавања, 1.956 јарди и 18 тачдауни.

Најново во Другата страна на спортот