Посебен ден за Висар Муслиу (ВИДЕО)

Македонската репрезентација веќе е во Вадуц каде во петок ќе го одигра претпоследниот натпревар од групната фаза во Лигата на Нации. Во последно време речиси на секој собир нашите фудбалери имаа дополнителен повод за славје, вечерва тоа е роденденот на Висар Муслиу. Фудбалерот на Шкендија го прослави својот 24. роденден. 

објавено: 13 ноември 2018 - 20:34

Најново во Другата страна на спортот