ОВА ВЕЌЕ НЕ Е СЛУЧАЈНОСТ

Продолжува проклетството: Ремзи даде гол - Дејвид Боуви умре!

Велшкиот репрезентативец Арон Ремзи се покажа кобен за еден куп светски познати личности во последните пет години.

објавено: 12 јануари 2016 - 18:35

Сите тие загинаа откако фудбалерот на Арсенал постигна гол за својот тим. Се почна во 2011 година кога тој погоди, а животите ги загубија Осама Бин Ладен и Моамер Ел Гадафи. Иако никој тоа не го сфаќаше сериозно, по нив на "списокот" на Ремзи влегоа основачот на Епл, Стив Џобс, потоа пејачката Витни Хјустон и актерот Пол Вокер. На 11 август минатата година Ремзи повторно погоди, а Робин Вилијамс следниот ден изврши самоубиство. Освен нив, по голови на Ремзи починаа или загинаа уште неколку познати личности: Андрес Монтес, Антонио де Нигрис, Чавела Варгас, Бебо Валдес, Хорхе Рафаел Видела, Кен Нортон и Робин Картер.

Последната "жртва" на Велшанецот е пејачот Дејвид Боуви кој почина во неделата, еден ден откако Ремзи погоди против Сандерленд во ФА Купот.

За среќа, Ремзи последните години не игра многу поради повреди, а и кога е на теренот, ретко постигнува голови. На шега, светските ѕвезди велат дека би требало да му платат предвреме да ја заврши кариерата за да не бидат загрозени нивните животи.

Најново во Другата страна на спортот