ДОБРО СЕ СНАОЃА И ВО ВОДА...

Рамос - инструктор за скокови во вода (ВИДЕО)

Ако не беше фудбалер, Серхио Рамос сигурно ќе беше успешен скокач во вода.

објавено: 27 јуни 2017 - 21:15

Ако не беше фудбалер, Серхио Рамос сигурно ќе беше успешен скокач во вода...

Деновиве, на социјалните мрежи беше објавено едно видео кое покажува акробатска вештина капитенот на  Реал Мадрид во морето каде што го поминува летниот одмор со своето семејство и пријателите.
Да потсетиме, дека со „кралевите" успеа да ги освои шпанската Примера и Лигата на шампионите. А неодамна со репрезентацијата на Шпанија беше наш гостин и во Скопје.


Ramos skace u more by goloviliga

 

Најново во Другата страна на спортот