ИМА, ПА МУ СЕ МОЖЕ

Роналдо го купи најмоќниот автомобил за 2,6 милиони евра

Најновиот модел на Бугати забрзува од 0 до 100 км на час за само две и пол секунди, а може да развие брзина од 420 км на час

објавено: 13 март 2018 - 16:50

Кристијано Роналдо реши да го поднови својот возен ред и го купи најновиот модел на „Бугати“, вреден 2,6 милиони евра. Португалецот е познат како љубител на брзите автомобили, па затоа и не чекаше премногу долго, за да го доведе во својата гаража најновиот модел на „Бугати“. 

Тоа е автомобил кој може да развие максимална брзина од 420 километри на час, а од 0 до 100 км на час му се потребни само две и пол секунди. на самиот автомобил има изгравирано ЦР7 да се знае дека тоа е специјален автомобил за Роналдо. 

Најново во Другата страна на спортот