Колку сакаат може да зборат дека е препотентен

Роналдо покажа како се грижи за најмладите негови фанови (Видео)

Кристијано е со португалската репрезентација на последни подготовки пред статот на Светското првенство во Русија

објавено: 9 јуни 2018 - 18:00

Според многумина, Кристијано Роналдо е еден од најпрепотентните играчи. Сепак, Португалецот многу пати досега покажал дека знае како да се однесува кога треба, посебно кога во прашање се неговите фанови. 

Роналдо е со португалската репрезентација на последни подготовки пред статот на Светското првенство во Русија. Каде и да се појави, многу фанови сакаат да дојдат до него. Овојпат еден млад навивач на Кристијано, облечен во дресот на португалската репрезентација со бројот 7, успеа да го оствари својот сон. 

Еве како Роналдо реагираше во таа ситуација. 

Најново во Другата страна на спортот