ИМА МАКСИМАЛНА ПОДДРШКА

Се огласи сестра му на Роналдо: Кој ќе има храброст да ја објави оваа фотографија

Откако поранешната манекенка Кетрин Мајорга го обвини се огласија уште три жени кои тврдат дека Кристијано Роналдо ги силувал. 

објавено: 8 октомври 2018 - 22:17

И натаму не стивнува бурата околу Кристијано Роналдо по обвинението од страна на поранешната манекенка Кетрин Мајорга. Откако јавно проговори дека португалскиот фудбалер ја силувал во 2009 година во Лас Вегас се огласија уште три жени, кои тврдат дека биле сексуално злоставувани. 

Најблиските на Роналдо ги негираат обвинувањата, тој доби поддршка од својата сестра Катија која објави фотографија од него како Супермен и порача: 

„Роналдо со тебе сме до крај. Правда за ЦР7. Сакам да видам кој ќе има храброст да ја постави оваа слика како профилна во рок од една недела...“, порача Катија.

Најново во Другата страна на спортот