ГОЛОТ НА ПОРТУГАЛЕЦОТ ИНСПИРАЦИЈА И ЗА ДЕВОЈКИТЕ

Секси гимнастичарка му даде нова „задача“ на Роналдо! Дали може ВАКА (Видео)

Алмундена Сид е поранешна чилеанска гимнастичарка, која покажа што знае со фудбалската топка

објавено: 8 април 2018 - 22:00

Неверојатниот гол на Кристијано Роналдо против Јувентус уште е тема на муабет, но и инспирација на останатите спортисти. Некогашната чилеанска гимнастичарка Алмундена Сид, преку својот тивтер профил покажува дека уште е во одлична форма.

Иако има 37 години, Сид покажа дека одлично се справува и со фудбалската топка. Таа беше инспирирана од „можичките“ на Роналдо, па Чилеанката реши да покаже што знае и таа. Сид на неверојатен начин ја удри топката и му порача на Роналдо следниот пат да се обиде да даде гол на таков начин. 

Најново во Другата страна на спортот