ПОСЛЕ СИНОЌЕШНИОТ ДУЕЛ ПОМЕЃУ ПОЛСКА И ИТАЛИЈА

Секси навивачка во тага после првото испаѓање во Лигата на нации! (ФОТО)

Во групата 3 од Лигата „А" репрезентацијата на Полска го претрпе и вториот пораз и на тој начин веќе сме сведоци на првото испаѓање во понизок ранг (Лига "Б") во новото УЕФА натпреварување за пласман на ЕУРО 2020.

објавено: 15 октомври 2018 - 22:15

Води Португалија со шест бодови, Италија е второпласирана со четири, а на дното се Полјаците со еден. Да потсетиме, Италија на гости со погодок во самиот финиш триумфираше во Полска. Повеќе ТУКА

Овој неуспех ја остави во тага и една од најатрактивните навивачки на Полска и Мис Еуро 2016 - Марта Барцок!

Таа го следеше настапот на нејзините фудбалери и на дуелот против Португалија.

Најново во Другата страна на спортот