МАЛКУ СКEJT, МАЛКУ И СО ТОПКА...

Секси „скејтерка“ заљубена и во фудбалот! (ФОТО)

Атрактивната „скејтерка" Летисија Буфони воедни е голем обожавател на фудбалот. Родена во Бразил, таа ја обожава играта и исто така сака да се занимава рекреативно со овој спорт...

објавено: 15 август 2018 - 13:15

„Кога имав 9 години бев освоена од модата на скејтбордот. За мене беше интересно, брзо напредував. Исто така играм и фудбал и тоа е нормално во мојата татковина", рече Буфони.

Иако се посветила на скејтбордот, фудбалот никогаш не излегол од нејзиниот живот:

„Имам топки насекаде - дома, во автомобил ... и играм каде што е можно", додаде Буфони.

 

Најново во Другата страна на спортот