ЗА ТРГОВИЈА СО ДРОГА И „ПЕРЕЊЕ“ ПАРИ

Синот на Пеле во затвор!

Синот на бразилската фудбалска легенда Пеле, вети дека ќе се предаде на полицијата откако судот одреди дека тој мора да отслужи речиси 13 години од 33-годишната казна за трговија на дрога, призна неговиот адвокат

објавено: 24 февруари 2017 - 22:00

Едињо, кој беше поранешен голман на Сантош, се бори со обвинението за трговија со дрога и перење пари од 2005 година, но конечно судот во Сао Пауло одреди дека тој ќе мора да отслужи 12 години и 10 месеци во затвор.

Најново во Другата страна на спортот