ОВА ГО НЕМА НИКАДЕ

СУЕВЕРНИ БРАЗИЛЦИ: Навивачите ги „солеа" фудбалерите за среќа во битката за опстанок (ВИДЕО)

Фудбалерите на Паисанду се во доста незгодна ситуација, затоа што се во зоната на испаѓање во бразилската Серија Б.

објавено: 11 октомври 2018 - 08:00

Веќе пет натпревари по ред не успеаја да победат...

Тоа им здодеа на нивните навивачи, па решија да им помогнат на своите миленици.
Со оглед на тоа дека во Бразил постои уверување дека солта носи среќа, тие се одлучија да фрлат сол на фудбалерите на Паисанду.
Како тоа воопшто изгледаше... 

Најново во Другата страна на спортот