НЕОБИЧЕН НАЧИН НА ПОДГОТОВКИ ВО АСТОН ВИЛА

Тери останува подготвен со јога

Капитенот на Астон Вила, Џон Тери има 36 години и за да ја задржи својата физичка подготвеност мора да вложува повеќе напор, и тој верува дека решението во јогата

објавено: 7 септември 2017 - 20:05

Тери заедно со англискиот јога-инструктор, Амбра Вало го покажа својот талент во собата за прес-конференции на Астон Вила.

Поранешниот англиски капитен минатата година имаше епизодна улога во Челси, по што реши да направи трансфер во тимот кој секогаш го сакал, Астон Вила од Бирмингем. Оваа сезона тој веќе има одиграно пет натпревари во Чемпионшип, и беше стартер на сите лигашки натпревари на Вила.

 

Најново во Другата страна на спортот