ВУЛВЕРХЕМПТОН Е ПО МНОГУ РАБОТИ СПЕЦИФИЧЕН КЛУБ

„Волците“ со воздушна презентација (ВИДЕО)

Членот на англискиот Чемпионшип на доста необичен начин го претстави дресот за новата сезона...

објавено: 18 јуни 2017 - 15:50

Вулверхемптон, и се е можно. Па и во, односно околу промоцијата на новите „униформи“, кои популарните „волци“ ќе ги носат следната сезона во Чемпионшип.

Раководството на Вулфс на еден доста невообичаен начин го претстави дресот за новата сезона...

Леталото со вградена камера и добро прицврстениот дрес, според официјалните податоци симнати од сајтот на клубот, се „искачија“ на висина од 36.700 метри од каде е снимен овој рекламен детаљ.

Најново во Другата страна на спортот