ЕДНА ДОБРА ШЕГА НА „БРАДЕСТИОТ"

ЗА ЖАЛ: Џиџи нема да биде дел од „Симпсонови"

Италијанецот го негираше неговиот пост на Инстаграм, и кажа дека тоа било само една добра шега

објавено: 28 март 2018 - 22:45

Крилото на Фенербахче од Истанбул, Луиџи Датоме негираше дека ќе биде еден од протагонистите во една епизода од цртаната серија „Симпсонови", посветена на европската кошарка.

И тоа на еден оригинален начин, откако го стави еден од главните актери во серијата Барт Симпсон, со натпис на училишна табла: „Не го сфаќајте Џиџи толку сериозно"...


Најново во Другата страна на спортот