ЕКС РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦОТ Е БРОЈ ЕДЕН ВО ШВАЈЦАРИЈА, НО ВО...

Жута е фудбалски мастер ама во плеј-стејшн (ФОТО)

Гентјан Жута поранешниот македонски младински репрезентативец до 21 година, откако се откажа од активно играње на фудбал, се насочи кон игрите поврзани со овој спорт. И се чини тоа подобро му тргна од рака, некогашниот член на Тун стана првак на Швајцарија во плеј-стејшн. Доста интересно е што Жута од фудбалот се откажа по настапите во дресот на македонската репрезентација. 

објавено: 11 мај 2018 - 13:12

Најново во Другата страна на спортот