Другата страна на спортот

ТАКА Е КОГА НАМЕСТО СПОРТСКИ, ИМА НЕКОИ СЕКСУАЛНИ ФАНТАЗИИ

Коментираше колку е „жешка“ малолетната спортистка и доби отказ (Фото)

Задоцни речиси пола час зад победникот, а влезе...

Герман Мадразо кој има 43 години го оствари најлошиот резултат во историјата на...

Беше ракометар – сега ќе стане фудбалерка (ВИДЕО)

Поранешниот ракометен репрезентативец на Австралија, Калум Монси, стана првиот...

Во сообраќајка ги загуби пријателите, а остана и...

„Способен сум за успех. Ја преживеав несреќата и тоа е привилегија, која ве...

Лукаку и Погба со „Ролс Ројс", а Матиќ со „Мини купер" на тренинг (ФОТО)

Златан Ибрахимовиќ е верен на шведските автомобили и се вози со „Волво", додека пак најновата фаца во „Керингтон центарот", Алексис Санчез одбра „Бентли"...

ШМРКА КОКА НА СРЕД МЕЧ: Не му е гајле кој даде гол (ВИДЕО)

Копа Либертадорес е натпреварување, најсилно во на просторите на Јужна Америка, познато по тоа дека на игралиштата и трибините може да се видат некои работи кои се практично незамисливи за европскиот фудбал, односново Лигата на шампионите.

„Горди на себе"

Со последната епизода во која соговорник на атлетите на Специјална олимпијада беше најдобриот македoнски кошаркар Перо Антиќ, заврши ТВ проектот „Горди на себе" кој се емитуваше во рамки на утринската програма на МТВ „Макеоднија наутро".

Влатко Илиевски е „Докторот за ракомет"

Синоќа, на свечена церемонија беа доделени на наградите од фејсбук натпреварот „Доктор за ракомет" во организација на спортската обложувалница „Моцарт".

60 ГОДИНИ ОД ТРАГЕДИЈАТА ВО МИНХЕН: Моментот кој го промени англискиот фудбал (ВИДЕО)

Англија, но и оној друг дел од фудбалскито свет, на денешен ден одбележуваат еден посебен момент, шеесет години по авионската несреќа во која загинаа половина од членовите на една од најславните генерации на Манчестер Јунајтед.

Познат македонски фудбалер од Делчево трпи за леб и моли за помош

Човекот кој во 1987 година беше дел од шампионскиот тим на Вардар кој ја освои шампионската титула на тогашна Југолавија, сега заборавен од сите го тегли најтешкиот дел од својот живот, осамен, гладен и во мрак...

САЛАХ Е ГОЛЕМ, му го даде дресот на момчето со најдобра порака на „Енфилд" (ВИДЕО)

„Мо Салах дали може да го добијам твојот дрес?Те молам"... Недолго потоа, египетскиот фудбалер дојде до него и му го подари својот дрес, кој е вистинска светост за навивачите на „Енфилд".

ОСУДЕНИ СЕ СПЛИТСКИТЕ ХУЛИГАНИ: Пег години не смејат да „припарат" во Србија!

На Хрватите кои учествуваа во големите нереди на дербито на српскиот шампионат помеѓу Партизан и Црвена Ѕвезда минатиот декември, им се потврдени затворските казни

НАЈЛУДИОТ СТАДИОН НА КОЈ СЕ ИГРА СУПЕР БОЛ – ама и тој има еден голем проблем (ВИДЕО)

Додека новите стадиони кои се градат во Европа помалку или повеќе личат едни на други, во Америка се малку поразлични, гледаат кон иднината...

ВО РУБРИКАТА ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Со Голф го одржуваат теренот (ФОТО)

Работниците задолжени за одржување на стадион „Перица Павловиќ“ во Габела дојдоа до оригинална идеја. Немјаќи вистинска механизација за одржување на тревникот, направија свој изум. Стариот автомобил „Голф“ го претворија во машина за израмнување на теренот...Секоја чест за ова „чудо од технологија“...   

Pages