Другата страна на спортот

Батленд ќе носи посебен дрес во чест на легендата...

Голманот на Стоук Џек Батленд на утрешниот меч против Астон Вила во рамките на...

Далот на својот прв клуб му купи автобус

Диого Далот, фудбалерот на Манчестер Јунајтед го изненади својот прв клуб со...

Валентина Вињали за да ја засакате кошарката уште...

Валентина Вињали има 27 години и во светот на спортот е позната како „најсекси...

Ова е најбрзото дете на светот

Рудолф Инграм има седум години и е најбрзото дете на светот. Роден е во Тампа беј, САД и му го дадоа прекарот „новиот Болт". Брз е како ветар и неговиот рекорд на 100 метри е 13.48 секунди. Во негова конкуренција ниту еден не е блиску до неговото време. Освен што трча, игра и американски фудбал.Во училиштето во кое учи е добар танчер, а има и одлични оценки по информатика и музичко.

Федерер: Те мислев..., Вон: Те сакам...

Линдзи Вон својата кариера ја заврши на Светското алпско првенство во Оре, каде го освои третото место во спуст, што е уште еден рекорд. Американката постана единствената скијачка која се закитила со медал на  шест светски натпреварувања. 

Какво дерби: 15 гола и oпшта тепачка во базенот (видео)

Неверојатна акција се случуваше на дербито во ватерполо од рускиот шампионат помеѓу Синтез (Казан) и Спартак (Волгоград) кое заврши со 6:9. Освен 15 гола, фановите видоа и тепачка во базенот. Случајот е предаден на Дисциплинската комисија која утре ќе го разгледа случајот и ќе одлучи дали ќе подели казни.

Шпанија во дилема: Дали овој гол е регуларен?

Интересен момент на мечот помеѓу Атлетико Леванте и Бадалона во шпанската Сегунда Б. Автогол кој не смееше да биде признаен, но судијата оцени дека се е тука чисто. Арбитарот очигледно не ги научил сите фудбалски правила.

Има 103 години патува и по седум часа да го гледа својот тим

Џеси Веб, сигурно е еден од најголемите фанови кои ги има англискиот тим, Шефилд Вендздеј. 

Мурињо почнува со свое тв-шоу на РТ (ВИДЕО)

Екс-тренерот на Манчестер Ј. договорил свое шоу под наслов „Во очите на Жозе Мурињо“ кое стартува следниот месец.

Емилијано Сала починал од повреди на главата и на градите

Истрагата покажа дека аргентинскиот фудбалер починал од повреди на главата и на градите во моментот кога авионот се урнал во Англискиот канал. 

Љубов голема: Софиа во прегратките на Талески во „САП Арена“ (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец, Филип Талески и Рајн Некар со триумф во Бундес-лигата се рехабилитираа по поразот од Вардар во ЛШ. Талески кој неодамна стана татко, овој пат имаше поддршка од трибините од својата сопруга Ена и ќеркичката Софиа. По завршување на мечот тој победата ја прослави токму со својата најголема љубов. 

Турчин на 70 години дебитираше за новиот клуб

Шериф Кунт, иако ја почнува осмата деценија на животот, нема намера да се откаже од фудбалот, а вчера дебитираше за својот нов клуб Кизилтепе Генчлербирлиги, кој настапува во една од аматерските лиги на Турција

Џамбо селфи во Веспрем (ФОТО)

Дејан Манасков и Веспрем на домашен терен ја совладаа Барселона со 29-26 во првиот меч од продолжението на сезоната во Лигата на шампионите. Унгарскиот вицепрвак на трибините имаше поддршка од екс-вардарецот, Страхиња Милиќ, кој веднаш се симна во соблекувалната на Веспрем да го направи победничкото селфи со Манасков. 

Pages