Другата страна на спортот

ДОМИНИК ТИМ БЕШЕ ВО ЕЛЕМЕНТ

Вака се уништува рекет!

Филипос Ставру Платини сака да се запише во Гинис

Еден човек од Кипар се обидува својата опседнатост да ја воведе во категоријата...

Како да се ослободите од акутната или хронична...

Како да се ослободите од акутната или хронична болка во грбот, одговор...

„Кој тоа таму пее“, во фудбалска варијанта (ФОТО+...

Играчите на ФК „Оџаци“ преживеаа вистинско патешествие долго 500 километри во...

Ахилова тетива – болна точка на секој спортист

Д-р Михајло Ивановски, трауматолог од Клиничката болница „Аџибадем Систина" вели дека од повреда на Ахиловата тетива најчесто страдаат рекреативците и спортисти кои имаат интензивни и напорни тренинзи.

Ни полицијата не му може ништо на Роналдо (Видео)

Кристијано без проблем си помина на црвено светло и никој не го сопре

Тур де Франс 2018 стартува на Пасаж ду Гоа

Велосипедистите на Тур де Франс 2018 ќе ја започнат трката од Пасаж ду Гоа, преминот до островот Ноармутие во Атлантскиот океан, кој двапати дневно е прекриен со вода поради плимата

Секогаш имам таков сјај по секс

Јована Ѓорѓевиќ, сопруга на српскиот фудбалер Филип Ѓорѓевиќ повторно го „запали" Инстаграм

Боливудски филм за Санија Мирза

Најпопуларната и најуспешната индиска тенисерка, Санија Мирза открива дека нејзината автобиографија може да биде трансформирана во филм

Руска хокеарска фарса - 20 автоголови во неверојатен меч

Како да избегнете да играте со актуелните шампиони во плеј-офот? За рускиот бенди тим од Супер-лигата, Водник, решението е во 11 авто-голови. Нивните противници Бајкал-Енергија не останаа покуси - си постигнаа 9 автоголови!

„Аџибадем Систина" ми даде мотив да застанам на нозе

Вели дека целокупниот професионален пристап и третман на трауматологот д-р Неда Трајковска и д-р Аница Хаџи Петрушева Јанкијевиќ од Одделот за физикална терапија и рехабилитација биле мотив повторно да застане на нозе

Синот на Пеле во затвор!

Синот на бразилската фудбалска легенда Пеле, вети дека ќе се предаде на полицијата откако судот одреди дека тој мора да отслужи речиси 13 години од 33-годишната казна за трговија на дрога, призна неговиот адвокат

Јелена го искара Новак! (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ повторно успеа да ја изнервира својата сопруга Јелена

„Лудиот“ Манарино заслужи казна

Адријан Манарино очигледно не сакаше да го дочека крајот на неговиот меч против Кајл Едмунд на турнирот во Делреј Бич

Pages