Другата страна на спортот

СЕ БАРА „ЧЕСНИОТ КРАДЕЦ“ ДА ГИ ВРАТИ: Украдени се...

Во клупските простории на ОКК Београд, во кои се наоѓа трофејната сала,...

ДИРЕКТОРОТ НА БЕШИКТАШ: Ова е тажен ден

Реванш-мечот од полуфиналето на Купот на Турција помеѓу Фенербахче и Бешикташ е...

Крадци го олесниле Пипен за два трактори и...

Додека е на Флорида, каде работи како аналитичар на ЕСПН, Скоти Пипен беше...

Трагедија: Навивач падна од кровот на стадионот славејќи гол (ВИДЕО)

Аргентински навивач го загуби својот живот откако паднал од кровот на стадионот во Кордоба, славејќи гол на мечот Белграно – Дефенса Хустисија (3-0), одигран на стадионот „Марио Кемпес“. Навивачот Карлос Фернандес (22)...

Ди Марија и Ван Перси ѕвезди во нов јапонски цртан филм (ВИДЕО)

Аргентинецот Анхел Ди Марија и Холанѓанецот Робин Ван Перси, ѕвездите на Манчестер јунајтед се најдоа како главни ѕвезди во новиот јапонски цртан филм. Станува збор за реклама на „Нисин“, која сака да го освои...

НФЛ-лигата е интересна за Мурињо и Агуеро (ФОТО+ВИДЕО)

Стратегот на Челси, Жозе Мурињо и фудбалерот на Манчестер сити, Серхио Агуеро по напорните премиерлигашки натпревари овој викенд решија во Лондон на стадионот „Вембли“ да погледаат малку рагби. Тие беа присутни на...

„Џими Џамп“ пред банкрот, должи 350 илјади долари, ама нема намера да запре

Популарниот „Џими Џамп“, кој прекинуваше спортски мечеви на низа манифестации, а врв на се беше кога „го нападна“ пехарот за светски првак на Мундијалот во Јужна Африка банкротираше, затоа што должи 350 илјади долари на...

Ибра и другарите ја спасуваат земјата од вонземјаните (ФОТО)

Актуелниот француски шампион ПСЖ објави официјален стрип во кој очекувано Златан Ибрахимовиќ и другите ѕвезди на „светците“ имааат главна улога, да ги победат вонземјаните. Стрипот е издаден за најмладите навивачи на...

Хаос во Австрија: Дербито во Виена мина со десет повредени хулигани (ВИДЕО)

Виенското дерби Рапид – Австрија не може да мине нормално и без посериозни инциденти. Така и вчера, навивачите одбележаа еден дел од вечната пресметка, а исходот на крајот беше десетина повредени хулигани. Двајца...

Го испразнил сефот за 6,5 милиони долари: Албанец ограбил банка за да се обложува

Албанецот Адриан Битрај ја оштетил Централната банка на Албанија за 6,5 милиони долари поради зависност од обложување. Тој бил вработен во банката и поради зависноста крадел пари од сефовите за да уплаќа пари на...

Порно-ѕвезда вети орален секс за цел тим на ЛА Лејкерс ако забележат 47 победи сезонава

Американската порно-ѕвезда Сaди Сантана им вети орален секс на сите кошаркари на Лос Анѓелес Лејкерс, ако тие успеат во сезонава во НБА-лигата, во која го имаат најлошиот свој старт во историјата да стигнат до 47 победи...

Синот на легендарниот Хуго Санчес пронајден мртов

Синот на мексиканската легенда и бивш член на Реал Мадрид, Хуго Санчес бил пронајден мртов во својот стан во Мексико сити, а полицијата се сомнева дека е убиен. Санчес починал во станот откако се задушил со плин и...

Бујните гради на Серена Вилијамс во најжешко издание досега (ФОТО)

Извонредната сезона Серена Вилијамс ја заврши со титула на ВТА-шампионатот во Сингапур, а јаготката на шлагот ја стави денеска. На големо задоволство на сите свои фанови, Американката објави фотографии во костим за...

Pages