Другата страна на спортот

СЛАВНИОТ АРГЕНТИНЕЦ ВО СЕРИОЗНИ ПРОБЛЕМИ

Марадона едвај оди, мора на итна операција на колената (ВИДЕО)

Алана знае да прости, нема да го откачи Павел! (...

И покрај скандалот кој го направи нејзиното момче, Алана Мамајева потврдла дека...

Kако се полни стадион, секој навивач кој ќе дојде...

Челниците на ФК Гесендорф дојдоа до една необична идеа, како да привлечат...

Роко во одбрана на Роналдо: Што вели најпознатиот...

„Не верувам дека Роналдо е чудовиште. И дека би силувал некого. Роналдо не е...

Играше 15 години во Премиерлигата, а сега плаќа за да игра за своето село!

Љубителите и добрите познавачи на англиската Премиерлига сигурно се сеќаваат на поранешниот капитен на Велс Сајмон Дејвис, кој сѐ уште ја нема завршено фудбалската кариера, но мора да плаќќа за да игра! Сајмон Дејвис е...

Поранешен капитен на Ц. Звезда му го дал часовникот на Синан Сакиќ, па потоа му го барал назад!

Поранешниот капитен на белградска Црвена звезда, Славољуб Ѓорѓевиќ имал непријатна ситуација со фолк-пејачот Синан Сакиќ, кога решил да му подари скап часовник, а потоа му го барал назад. Имено, како што пренесува...

Љубовта кон Вардар станува опасно болна опсесија или?

Што се виновни вардаровите играчи што требало да истрчаат на мегдан со екипа за која нивниот стручен штаб мисли дека е најдобра подготовка за наредниот дуел. Не требало да играат? Требало некого од навивачите да прашаат? Каде да се јават за дозвола?

Како Европа ги виде албанските знамиња во македонското село Делогожди (ФОТО)

Германскиот великан Баерн Минхен донираше столчиња од „Алијанц Арена“ за мини-стадион за мал фудбал во селото Делогожди на барање на голем навивач на Баварците од ова струшко село, но на „прославата“ немаше ниту еден...

Не е само Чилиќ ѕвезда: Неговата девојка е вистинска убавица! (ФОТО)

Хрватскиот тенисер Марин Чилиќ го освои УС-Опен за прв пат во неговата кариера, а по мечот не беше само тој во центарот на вниманието, туку и неговата девојка Кристина Милковиќ која е вистинска убавица. Со неа Чилиќ е...

14 илјади „судии“ на одбојкарскиот дуел Италија - САД!

Одбојкарска селекција на САД без посериозни се справи со ривалите од Италија и го доби меѓусебниот дуел со 3-1, но далеку поинтересно беше на трибините каде публиката одлично се забавуваше. Имено, 14 илјади навивачи во...

Во новата сезона Роналдо ќе носи копачки со „светки“ (ФОТО)

Колку што привлекува внимание на теренот постигнувајќи голови, Кристијано Роналдо толку е актрактивен и како модна фигура. Секој негов детал од опремата е брендиран и внимателно креиран, а централен дел се, секако,...

Фудбалер на Селтик си го крсти синот Пирло

Берам Кајал од екипата на Селтик денеска за прв пат стана татко и го крсти својот син по италијанскиот фудбалер Андреа Пирло. „Денеска сум благословен со раѓањето на моето прво дете Пирло Кајал. Мојата сопруга Анџела и...

„Билд“ ја избра најлошата фризура во историјата на Бундеслигата (ФОТО)

Најтиражниот германски весник „Билд“ реши да избере најлоша фризура во историјата на германската бундеслига и лауреат е Мајк Вернер, некогашен играч на Ханза Рошток. Ги победи во конкуренција на Франк Хартман од Хановер...

Гибралтар против Полска дебитира со полицајци и пожарникари во тимот (ФОТО)

Репрезентацијата на Гибралтар вечерва го има своето квалификациско деби против репрезентацијата на Полска, а интересно е што во тимот наместо професионални фудбалери, повеќе има полицајци, пожарникари, цариници,...

Pages