Другата страна на спортот

Го делеа само пет сантиметри од 5.250 фунти!

Дека Тони Крос ќе биде новиот херој на Германија, добро претчувство имаше еден...

ЛИНЕКЕР ЗА ГЕРМАНЦИТЕ. Позната изјава, дел втори!

Поранешниот англиски репрезентативец Гери Линекер уште во 1990 година со една...

МИНИСТЕРКАТА ОБЈАВИ СЛИКИ: Бара Русија да ги...

Аргентинските навивачи тешко го прифатија дебаклот на нивните миленици во...

Ако тој можеше да ме носи 11 години, можам и јас него... (ВИДЕО)

Финалето на НБА лигата во 1997 година, петиот меч помеѓу Чикаго и Јута. Дваесет години подоцна и понатаму се прераскажува партијата на Мајкл Џордан во натпреварот кој за многумина и понатаму е вистинска мистерија.

Хаос на тренингот на Бразил: Не се знаеше кој кого брка (Фото)

Бразилската репрезентација пристигна во Русија и веднаш го предизвика вниманието на светската јавност. Филип Кутињо денеска полни 26 години, а соиграчите од репрезентацијата решија да му го честитаат со традиционален бразилски обичај.Адетот е славеникот да помине покрај пријателите, а тие го посипуваат со брашно и со свежо скршено јајце. Кутињо го испочитува адетот, а потоа се случи хаос, кога сите играчи почнаа да се бркаат и да фрлаат еден на друг со јајца и брашно. Очигледно е дека Бразилците одлично се забавуваат по првите денови откако пристигнаа во Русија. 

Кој вели дека сум дебел?

Капитенот на панамската репрезентација Роман Торес на генијален начин одговори на непријатно прашање од страна на новинар на прес-конференција

УЖАС: Ќерката на легендарниот скијач се удави во базен

„Скршени сме. Нашата драга Еми вчера почина. Ни на сон не се надевавме дека ќе доживееме ваква болка. Нејзината љубов и дух никогаш нема да бидат заборавени“, напиша Боде Милер

Дури осум репрезентативци сакале состанок со неa, а таа шанса дава само на еден

„Гаучосите“ се меѓу главните фаворити за титула во Русија, но дали може ваквите работи да ги збунат

ДЕФО Е ВИСТИНСКИ КРАЛ: Кралскиот орден му го посвети на малиот Бредли

Напаѓачот на Бурнмаут, Џермејн Деофо оваа недела го доби големото признанија во склоп на свеченостите поврзани со роденденот на британската кралица Елизабета Втора, откако беше примен во редот на британската империја (ОБЕ) поради своите заслуги во хуманитарните работи.

Најдобриот стрелец од минатото СП, „реализира“ и кај мажена порно актерка (Фото)

Во последно време, Џејмс Родригез реди скандал до скандал за ситуации кои не се поврзани со фудбалот

На што ги трошат милионите Стеф Кари и Леброн Џејмс? (ВИДЕО)

Колекции од автомобили, куќи и уште понешто...

Кобетиќ и Пенeзиќ на „лудиот камен“, бидермаерот за Цвијиќ (ФОТО)

Андреа Пенезиќ, една од ракометарките која остави белег во Македонија настапувајќи за ЖРК Вардар и Матија Кобетиќ, голманот на Ренова го кажаа судбоносното ДА. Нивната љубов ја крунусаа вчера, на нивната свадба присуствуваа голем дел од ракометарките на македонскиот шампион, кои пред неколку недели се збогуваа. Бидермаерот очекувано и припадна на секогаш борбената Драгана Цвијиќ... 

Русите нема да учествуваат во антидопинг програмата на СП

ФИФА соопшти дека ниту еден Русин нема да ги извршува допинг тестирањата на Светско првенство, по скандалот која оваа земја ја потресе од 2015 година.

Pages