ПРОВОКАЦИИТЕ СТАНУВААТ СЕ ПОЖЕСТОКИ

Мекгрегор во дрес на НБА играчот кој спиеше со жена му на Мејведер (Фото)

Ирскиот борец излезе со дресот на Си Џеј Вотсон, кој е поранешен играч на Голден Стејт Вориорс, а го носеше дресот со бројот 23

објавено: 24 јули 2017 - 18:55

Конор Мекгрегор продолжи со провокациите кон Флојд Мејведер, пред нивната борба која е закажана за следниот месец во Лас Вегас. Двајцата големи борци имаа неколку соочувања, на кои си упатија многу навреди и закани. 

Најголемата провокација ја упати Мекгрегор, кој излезе со дресот број 23 на Голден Стејт. Тоа е дресот кој порано го носеше Си Џеј Вотсон. „Воинот“ Вотсон е познат по тоа што спиеше со жената на Мејведер.  

Најново во Други спортови