КАКО ДА СЕ ПОДГОТВУВААТ ЗА ФУДБАЛСКИ МЕЧ

Навивачко лудило за мечот Мекгрегор - Мејведер (Видео)

Борбата на столетието меѓи Конор Мекгрегор и Флојд Мејведер е доцна вечерва, а во салата во Лас Вегас се очекува да  има неверојатно навивачко лудило, кое посебно ќе го направат фановите на ирскиот борец. Еве како излгеда атмосферата на неколку часа до почеток на борбата. 

објавено: 26 август 2017 - 19:13

Најново во Други спортови