Прв титула за репрезентативецот

Ѓорѓиев стана цар на Јапонија (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец, Никола Ѓорѓиев со Торај го освои Царскиот куп на Јапонија.

објавено: 25 декември 2016 - 13:00

Најдобриот македонски одбојкар, Никола Ѓорѓиев ја освои првата титула со новиот клуб, Торај. Нашиот репрезентативец и неговиот тим го подигнаа пехарот на „Црскиот Куп“, откако во финалето ja совладаа Тојота со 3:2.

Ѓорѓиев и овој патг беше на ниво на задачата, тој беше еден од назаслужните за победата на Торај во финалето. Инаку македонскиот репрезентативец претходно во полуфиналето беше најефикасен во убедливата победа над Сантори (3:0).

 

Најново во Други спортови