Стартуваа натпреварите во Првата женска одбојкарска лига

„Студентките“ силно во Струмица

Во оваа конкуренција има десет пријавени екипи...

објавено: 22 октомври 2017 - 13:30

Стартуваа натпреварите од новата сезона и во Првата женска одбојкарска лига.

На програмата беа четири натпревари, оној петтиот, во кој треба да се сретнат екипите на Куманово и Бами Кор ќе се одигра утре со почеток од 20.30 часот

РЕЗУЛТАТИ 1. КОЛО

Планет -  Пелистер Волеј 3:0 (25-22; 25-6; 25-20)

Јанта Волеј - Унверзитет. Тетово 1:3 (21-25; 16-25; 26-24; 17-25)

Македонија Макс - УГД Студент 0:3 (9-25; 4-25; 6-25)

Викторија Волеј - Наковски Волеј 3:1 (25-17; 25-13; 20-25; 25-23) 

Куманово - Бами Кор (понеделник, 20.30 часот)

Најново во Други спортови