БОРБАТА ТРАЕШЕ ДЕВЕДЕСЕТИНА СЕКУНДИ

БРУТАЛЕН НОКАУТ: Аутсајдерот го „заспа“ чеченскиот миленик (ВИДЕО)

По само една и пол минута од борбата, Морага силно го „здрма" својот противник со еден силен ударт со десната рака, а потоа го докрајчи со лево кроше.

објавено: 9 октомври 2017 - 19:50

Џон Морага, е еден од јунаците во УФЦ за оваа година. Иако важеше за голем аутсајдер, на мечот во Лас Вегас го нокаутираше големиот чеченски талент Могамед Бибулатов.

И тоа на каков начин!

По само една и пол минута од борбата, Морага силно го „здрма“ својот противник со еден силен ударт со десната рака, а потоа го докрајчи со лево кроше.

Бибулатов, кој инаку е миленик на претседателот на Чеченија, Разман Кадиров, инаку гоклем љубител на ММА спортот, падна како покосен. Па неговиот напад на врвот во „мува-категоријата’ после овој тежок пораз же мора малку да сочека некои пдобри времиња...

Најново во Други спортови