НОВИ ОДЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ НА МАКЕДОНСКОТО ТАЕКВОНДО

Феникс-Кик со четири медали на „Монтенегро Старс“ трофеј! (ФОТО)

Македонскиот таеквондо клуб овој викенд учествуваше на меѓународниот натпревар 1 Монтенегро Старс Трофеј со четири натпреварувачи.

објавено: 23 септември 2018 - 22:15

Феникс-Кик на турнирот во Будва (Црна Гора) освои четири медали, односно три сребрени и еден бронзен.

Во категорија -23 кг. второпласиран беше Антонио Негријоски, додека во категоријата -33 со сребро се закити Максим Стефаноски.

Лука Ангелов пионер -44кг второ место
Антонио Негријоски пионер - 24 кг второ место
Максим Стефаноски пионер -33кг второ место
Димитар Ристов кадет -41кг трето место

На турнирот имаше 200 борци од Црна Гора, Македонија, Албанија, Косово, Србија, Хрватска и Босна и Херцеговина.

Најново во Други спортови