СОБИР НА МАЛИ РЕПРЕЗЕНТАЦИИ ВО ФИСЕН

Македонските хокеари „газат“ на Развојниот куп во Германија!

После стартниот триумф Р. Ирска со резултат 9:5, хокеарската репрезентација на Македонија забележа нова победа на „Развојниот Куп" кој што се одржува во Фисен, Германија.

објавено: 19 ноември 2018 - 20:38

Македонија славеше и против репрезентацијата на Андора со 9:4. Според програмата во вторник (20. ноември) со почеток од 10:00 часот нашите хокеари ќе ги одмерат силите и против селекцијата на Португалија.

На 21. ноември се завршните битки за златниот и бронзениот медал во натпреварувањето.

Најново во Други спортови