Боксерот го сака клубот во „црно-бели“ бои

Мејведер го купува омилениот клуб во Англија

Флојд Мејведер навива за Њукасл и размислува да стане дел од сопственичката структура на Премиерлигашот

објавено: 19 март 2018 - 20:00

Флојд Мејведер навива за Њукасл и размислува да стане дел од сопственичката структура на Премиерлигашот.

„Голем навивач сум на Њукасл и сакам да инвестирам во клубот, но само ако биде понуден добар план. Секако дека само симпатиите кон еден клуб, или спорт не се доволни. Вложувањето пари со срце е најбрз начин до пропаѓање“, вели непоразениот мајстор на рингот.

Мејведер е еден од најбогатите спортисти во моментов, а во боксерскиот ринг се уште нема пораз.

Најново во Други спортови