„Скопје опен 2018" со рекордни бројки

Над 500 таеквондисти ќе се борат за трофеи

Меѓународниот таеквондо турнир „Скопје опен 2018" во своето петто издание со рекорден број на натпреварувачи над 500 од осум држави, односно 50 клубови од целиот регион.

објавено: 19 април 2018 - 22:10

Меѓународниот таеквондо турнир „Скопје опен 2018" во своето петто издание со рекорден број на натпреварувачи над 500 од осум држави, односно 50 клубови од целиот регион.

Освен тоа, сите клубови од Македонската таеквондо федерација ќе учествуваат на Скопје опен 2018.

Турнирот ќе се одржи во сабота (21 април) во спортската сала Кале, а почетокот е закажа за девет часот.

Најново во Други спортови