НЕЈМАР НЕ Е ПОВЕЌЕ „ТЕМА“

Погледнете ја „најлудата“ фризура на Мундијалот! (Фото)

По повод четвртфиналниот натпревар помеѓу организаторот на СП и Хрватска, Русинка со една интересна фризура како поддршка за нејзините сонародници, фудбалери.

објавено: 7 јули 2018 - 21:00

Останува да се види дали оваа занимлива фризура ќе биде среќна за руските фудбалери и вистински хит на Олимпискиот стадион во Сочи.

Последен пат Русите биле во полуфинале на Светско првенство во далечната 1966. година..

Најново во Други спортови