УСПЕШЕН СТАРТ НА НОВАТА КАРИЕРА

Синот на Аркан и Цеца го нокаутираше противникот во дебито (Видео)

Вељко Ражнатовиќ, син на убиениот Аркан и популарната фолк пејачка Цеца, со победа ја започна спортската кариера во кик бокс. На дебито во рингот, во салата во Јагодина, Вељко со нокаут го победи Бугаринот Краст Јорданов. 

Ражнатовиќ во рингот влезе со песната „Марш на Дрина“, а во втората рунда успеа да го нокаутира противникот.

објавено: 10 март 2018 - 21:29
 

Hit ' em up!

A post shared by The Tiger- В Р (@vrsrb96) onMar 10, 2018 at 9:29am PST

Најново во Други спортови