ШВАЈЦАРЕЦОТ ИМАШЕ ПОСЕБНА ПОДДРШКА НА ТРИБИНИТЕ

Близнаците на Федерер го украдоа шоуто на Вимблдон (ФОТО)

Швајцарскиот ас, Роџер Федерер ја освои својата осмата титула на Вимблдон, откако во финалето го совлада Марин Чилиќ. Швајцарецот на трибините имаше голема поддршка, целото семејство Федерер дојде да гo проследи овој меч, вклучувајќи ги и неговите близнаци. Лени, Тео, Шарлин Рива и Мила Роуз, на крајот го украдoa шоуто на финалето Вимблдон, правеjќи смешни гримаси на лицето додека нивниот татко држеше говор по големиот триумф.  

објавено: 17 јули 2017 - 14:47

Најново во Други спортови