Србинот се најде во гужва

Ѓоковиќ едвај си замина од Кина (Видео)

Новак Ѓоковиќ не успеа да ја одбрани титулата во Шангај, загуби доста поени во рангирањето на светската ранг-листа, но Кинезите се уште се луди по него

објавено: 16 октомври 2016 - 12:30

Новак Ѓоковиќ не успеа да ја одбрани титулата во Шангај, загуби доста поени во рангирањето на светската ранг-листа, но Кинезите се уште се луди по него. 

Новак доживеа шок на заминување, а го испратија многу негови фанови во Кина.

Најново во Други спортови