НАВИСТИНА ЧУДНО, И ПОМАЛКУ БИЗАРНО

ГОФАН МОРАШЕ ДА МУ ПРЕДАДЕ НА ДИМИТРОВ: Се повреди со тениско топче!? (ВИДЕО)

Давид Гофан го повреди окото при еден обид да го врати топчето на Бугарскиот тенисер, па мечот во Ротердам беше прекинат.

објавено: 17 февруари 2018 - 18:55

Претходно, Димитров, кој е петти тенисер во светот, го доби првиот сет со (6:3), а во вториот дел до играта Белгиецот го освои првиот гем. А во вториот, при после размена на неколку удари, во обид да го врати фпорхендот на Димитров, го испрати топчето директно во неговото око по што потоа не можеше да продолжи со играње.

Во финалето на овој турнир во Ротердам Димитров ќе игра против подобриот од другото полуфинале во кое се среќаваат Федерер и Сепи. 

Најново во Други спортови